Hláseniami

Okno s hlásením je špeciálne dialógovým oknom, že jedna aplikácia môže použiť na zobrazenie správy a výzvu pre jednoduché vstup. Okno s hlásením zvyčajne obsahuje textovú správu a jedného alebo viacerých tlačidiel. Aplikácia vytvorí v okne s hlásením pomocou funkcie okno s hlásením alebo MessageBoxEx , zadanie textu a o počte a druhoch tlačidlá na zobrazenie. Funkcia MessageBoxEx tiež vám umožňuje určiť jazyk pre text akékoľvek preddefinované tlačítka v okne s hlásením.

Hoci dialógové okno s hlásením sa systému má úplnú kontrolu nad vytvorenie a riadenie s hlásením. To znamená, že žiadosť neposkytuje dialógovom poli šablóny a dialógové okno pole postup. Systém vytvára vlastnú šablónu na základe textu a tlačidlá stanovenú v okne s hlásením a dodávky svojich vlastných dialógového okna pole postup.

Okno s hlásením sa modálnym dialógovým oknom a systému vytvorí pomocou rovnakej vnútorných funkcií, ktoré používa DialogBox . Ak aplikácia určuje vlastník okno pri telefonovaní okno s hlásením alebo MessageBoxEx, systém zakáže vlastníka. Žiadosť môže tiež nariadiť systému vypnúť všetky najvyššej úrovne windows patriaci do aktuálne vlákno zadaním hodnoty MB_TASKMODAL pri vytváraní dialógového okna.

Systému môžete odosielať správy vlastníka, ako napríklad WM_CANCELMODE a WM_ENABLE, tak ako to robí pri vytváraní modálnym dialógovým oknom. Okno vlastníka by mali vykonávať všetky činnosti, ktoré požadujú tieto správy.