Dialógové okno pole merania

Každá dialógovom poli šablóna obsahuje merania, ktoré určujú polohu, šírka a výška dialógovým oknom a kontrol obsahuje. Tieto merania sú prístroja nezávislí, takže jedna aplikácia môže použiť jednu šablónu na vytvorenie rovnakých dialógové okno pre všetky typy zobrazovacích zariadení. Tak zabezpečíte, že dialógové okno bude mať rovnaké proporcie a vzhľad na všetkých obrazovkách napriek odlišné riešenia a pomerov medzi obrazovky.

Merania v dialógovom okne blok Šablóny sú uvedené v dialógovom okne Šablóny jednotiek. Chcete skonvertovať meraní z dialógového okna šablóny jednotiek na obrazovke jednotiek (pixely), použite MapDialogRect funkciu, ktorá berie do úvahy písmo použité v dialógovom okne a správne prevedie obdĺžnik z dialógového okna šablóny jednotiek do pixelov. Pre dialógové okná, ktoré používajú typ písma systému, môžete použiť funkciu GetDialogBaseUnits na vykonávanie výpočtov konverzie sami, hoci používanie MapDialogRect je jednoduchšie.

Šablóna je nutné zadať počiatočný súradnice ľavom hornom rohu dialógového okna. Zvyčajne súradníc, ktoré sú relatívne vzhľadom na ľavý horný roh oblasti okna vlastník klienta. Keď dialógovom okne nemá žiadne vlastníka alebo šablóna určuje štýl DS_ABSALIGN, poloha je relatívna vzhľadom na ľavom hornom rohu obrazovky. Systém stanovuje tejto počiatočnej polohy pri vytváraní dialógového okna, ale umožňuje aplikáciu na úpravu polohy pred zobrazením dialógovým oknom. Napríklad žiadosť môžete načítať rozmerov okna vlastníka, výpočet nové umiestnenie, ktoré centrá dialógovom okne vlastníka a potom nastaviť polohu pomocou funkcie SetWindowPos.

Šablóna by mala určiť dialógové okno pole šírku a výšku, ktorá nepresahuje šírky a výšky obrazovky a zabezpečuje, že všetky ovládacie prvky do klientskej oblasti dialógovom okne. Hoci systém umožňuje zobrazovať dialógové okno na akúkoľvek veľkosť, vytvorenie jedného, ktorý je príliš malé alebo príliš veľké môžete zabrániť používateľom prispievajúci porazil účel dialógovom okne. Mnohé aplikácie viac dialógové okno, ak existuje veľký počet kontrol. V takýchto prípadoch dialógovom okne počiatočné zvyčajne obsahuje jeden alebo viac tlačidiel, ktoré používateľ môže zvoliť možnosť zobraziť dialógové okno ďalšie.

Index