Vlastník okno

Väčšina dialógových okien sa vlastník okna (alebo viac jednoducho, vlastník). Pri vytváraní dialógového okna aplikácie nastaví vlastník zadaním vlastníka okno rukoväť. Systém používa vlastník na určenie polohe dialógovom okne poradie vykresľovania tak, že okne sú vždy umiestnené nad jeho vlastníkom. Tiež systému môžete odosielať správy okno postup vlastník upovedomení o udalostiach v dialógovom okne.

Systém automaticky skryje alebo zničí dialógovom okne kedykoľvek skryté alebo zničený jeho vlastníkom. To znamená, dialógové okno pole postup vyžaduje žiadne špeciálne spracovanie zistiť zmeny v stave vlastník okno.

Pretože dialógové okno typické sa používa v spojení s príkazu v ponuke, vlastník okno je zvyčajne okno obsahujúce menu. Hoci je možné vytvoriť dialógové okno nemá žiadne vlastník, nie je odporučené. Napríklad, keď modálnym dialógovým oknom žiadne vlastníka, systému nemožno zakázať akékoľvek žiadosti na ostatné okná a umožňuje používateľovi naďalej vykonávať prácu v iných okien, porazil účel modálnym dialógovým oknom.

Keď sú nemodálne dialógové okno bez vlastníka, systém skryje ani ničí dialógového okna, keď ostatné okná v žiadosti sú skryté alebo zničené. Hoci to nie rušiace účely sú nemodálne dialógovým oknom, to si vyžaduje, že uplatňovanie vykonávať špeciálne spracovanie na zabezpečenie dialógovom okne skryté a zničené vo vhodnom čase.

Index