WM_MEASUREITEM

WM_MEASUREITEM správa sa odosiela vlastník okno vlastník ťahané tlačidlo, pole so zoznamom, zoznamom, ovládací prvok zobrazenia zoznamu alebo položka ponuky novovytvorený ovládací prvok alebo ponuka.

 WM_MEASUREITEM idCtl = wParam (UINT);                / / Ovládací identifikátor lpmis = lParam (LPMEASUREITEMSTRUCT); / / veľkosť položky informácií 
 

Parametre

idCtl
Hodnota wParam. Obsahuje hodnotu CtlID členského MEASUREITEMSTRUCT štruktúra poukázal na lpmis parameter. Táto hodnota označuje ovládací prvok, ktorý odoslal WM_MEASUREITEM.

Ak je hodnota nula, správa bola odoslaná prostredníctvom ponuky. Ak je hodnota nenulová, správa bola odoslaná rozbaľovacieho poľa alebo zoznamu. Ak je nenulová hodnota a hodnotu itemID člen MEASUREITEMSTRUCT poukázal na lpmis (UINT) –1, hlásenie bolo odoslané Editovacie pole so zoznamom.

lpmis
Hodnota lParam. Smerník na MEASUREITEMSTRUCT štruktúra, ktorá obsahuje rozmery ťahané vlastník kontroly alebo ponuky položku.

Note:

Ak žiadosť postupy tejto správy, by sa mali vrátiť pravda.

Poznámky

Keď vlastník okno dostane správu WM_MEASUREITEM, vlastník vyplní v štruktúre MEASUREITEMSTRUCT poukázal parametra lParam správy a výkazov; týmto informuje systém rozmery ovládacieho prvku. Ak zoznam alebo pole so zoznamom je vytvorená pomocou LBS_OWNERDRAWVARIABLE alebo CBS_OWNERDRAWVARIABLE štýl, táto správa sa posiela vlastníkovi pre každú položku v kontrole; v opačnom prípade sa táto správa odoslaná raz.

Systém sa odošle správa WM_MEASUREITEM vlastník okna so zoznamom polí alebo zoznamov vytvorenom v štýle OWNERDRAWFIXED pred odoslaním správy WM_INITDIALOG. Ako výsledok, keď vlastník dostane správu, systému nebola ešte určená výška a šírka písmo používané pri kontrole; funkcie volania a výpočtov, ktoré vyžadujú tieto hodnoty by mali vyskytnúť v hlavnou funkciou aplikácie alebo knižnica.

Stručné informácie

nbsp; Systém Windows &NT: vyžaduje verzia 3.1 alebo novšia.
Windows:Vyžaduje systém Windows 95 alebo novším.
Windows CE:Vyžaduje verziu 1.0 alebo novšiu verziu.
Hlavičky:Deklarované v súbore winuser.h.

Pozri tiež

Prehľad polí so zoznamom rozbaľovacie pole správy, MEASUREITEMSTRUCT, WM_INITDIALOG

Index