Vlastník ťahané zoznamom

Aplikácia môže vytvoriť zoznamom vlastník ťahané prevziať zodpovednosť za natieranie položky zoznamu. Materský okno alebo dialógové okno pole vlastník ťahané rozbaľovacie pole (jeho majiteľ) prijíma WM_DRAWITEM správy, keď časť poľa so zoznamom musí byť namaľované. Vlastník ťahané rozbaľovacie pole môže zoznam informácie iné než alebo dodatok k textové reťazce. Vlastník ťahané zoznamom môže byť akéhokoľvek druhu. Však upraviť kontrolu v jednoduchých alebo kvapka-down zoznamom môže zobraziť len textu, zatiaľ čo vlastníkom maľuje výber pole kvapka-down list.

Vlastník vlastník ťahané rozbaľovacie pole musí spracovať WM_DRAWITEM správy. Toto hlásenie sa odošle vždy, keď sa časť poľa so zoznamom musí byť obnovené. Vlastník bude musieť spracovať ostatné správy, v závislosti na štýly špecifikovaných pre pole so zoznamom.

Aplikácia môže vytvoriť vlastník ťahané rozbaľovacie pole zadaním štýl CBS_OWNERDRAWFIXED alebo CBS_OWNERDRAWVARIABLE. Ak všetky položky zoznamu v poli so zoznamom sú v rovnakej výške ako reťazce alebo ikony a jedna aplikácia môže použiť štýl CBS_OWNERDRAWFIXED. Ak položky zoznamu sú rôznej výšky, bitové mapy rôznej veľkosti, napríklad jedna aplikácia môže použiť štýl CBS_OWNERDRAWVARIABLE.

Vlastník vlastník ťahané rozbaľovacie pole dokáže spracovať správu WM_MEASUREITEM chcete zadať rozmery položky zoznamu v poli so zoznamom. Ak aplikácia vytvára rozbaľovacie pole pomocou CBS_OWNERDRAWFIXED štýl, systému odošle hlásenie WM_MEASUREITEM len raz. Rozmery špecifikované vlastníkom používajú všetky položky zoznamu. Ak sa použije štýl CBS_OWNERDRAWVARIABLE systému odošle hlásenie WM_MEASUREITEM pre každú položku zoznamu do poľa so zoznamom. Majiteľ môže určiť alebo nastaviť výšky položky zoznamu v ktoromkoľvek čase pomocou CB_GETITEMHEIGHT a CB_SETITEMHEIGHT správy, resp.

Ak informácie zobrazené v vlastník ťahané rozbaľovacie pole obsahuje text, žiadosť možno Sledujte, ktorými textu pre každú položku zoznamu zadaním CBS_HASSTRINGS štýlu. Kombinované polia so CBS_SORT štýlom sú usporiadané na základe tohto textu. Ak sa rozbaľovacie pole je zoradený a nie v CBS_HASSTRINGS štýle, vlastník musí spracovať správu WM_COMPAREITEM.

V vlastník ťahané zoznamom vlastník musí Sledujte, ktorými položky zoznamu obsahujúceho informácie okrem alebo vedľa textu. Jeden pohodlný spôsob, ako to urobiť je uložiť rukoväť na informácie ako údajoch tovaru. Ďalšie informácie o údajoch tovaru v téme Údaje priradené položky zoznamu. Ak chcete uvoľniť dátové objekty spojené s položkami v poli so zoznamom, vlastník dokáže spracovať WM_DELETEITEM správy.

Napríklad vlastník ťahané rozbaľovacie pole v téme vytváranie zoznamom Owner-Drawn.

Index