Sınıf kitaplığı başvurusu

Sınıf kitaplığı başvuru sınıfları, küresel işlevler, global değişkenler ve Microsoft® hazırlık sınıfı kitaplığı, sürüm 6.0 yapmak makrolar kapsar. Sınıf hiyerarşi çizelgesi sınıf kitaplığı sınıf ilişkileri DETAYLAR.

Sınıf kitaplığı genel yararlı kategorilerde sınıflar listelenmiştir. Size olan ilgi in. işlevselliği içeren sınıf bulmanıza yardımcı olması için bu listeleri kullanın Visual c++ programlama Kılavuzu için program Microsoft Windows NT ®,® 95 Microsoft Windows ve diğer Win32 ® platformları için sınıf kitaplığının nasıl kullanıldığını açıklar. Pratik örnekler ve teknikleri de dökümanında sağlanacak olan görsel c+ +/ mfc eğitimlerini.

Sınıflar ve sınıf kitaplığı ile kullanılan makrolar, global değişkenler ve küresel işlevler açıklanır bir mfc makrolar ve Globals bölümü alfabetik bir listesini Sınıf kitaplığı başvuru geri kalanı oluşur.

Her sınıf dahil bireysel hiyerarşi grafikler temel sınıflar bulmak için yararlıdır. Sınıf kitaplığı başvuru genellikle tarif üye işlevler miras, operatörler devralınan ve sanal üye işlevleri geçersiz kılındı. Bu işlevler hakkında daha fazla bilgi için temel sınıflar hiyerarşi diyagramlarını tasvir bakın.

Alfabetik listesi bölümünde, a her sınıf tanımı, kategoriye, alfabetik listesi üye işlevleri, aşırı işleçler ve veri üyeleri tarafından takip Özet üye içerir.

Genel ve korumalı bir sınıf üyesi, yalnızca uygulama programlarında normal olarak kullanıldıkları zaman belgelenen veya türetilmiş sınıfları. Bazen, çünkü onlar ortak veya korumalı üyesi temel sınıfta geçersiz özel üyeler listelenmiştir. Sınıf başlık dosyalarının sınıf üyeleri tam listesi için bkz.

Windows tarafından tanımlanmış bazı c-dil yapıları çok yaygın ilgili açıklamaları aşağıdaki alfabetik referans bölümü tamamen yeniden oluşturulmuştur ki.

"Ayrıca bkz" bölümleri Win32 API işlevleri için etki alanı çözünürlük işleci (:), bunları prefacing göre bakın unutmayın :: EqualRect. Bu işlevler hakkında daha fazla bilgi Win32 sdk belgelerinde bulunabilir.

Index