CDateTimeCtrl

Bir CDateTimeCtrl nesnesi, bir Tarih ve Saat seçici kontrol işlevlerini saklar. Tarih ve Saat seçici kontrol (dtp), bir kullanıcı ile Tarih ve saat bilgisi değişimi için basit bir arabirim sağlar. Bu arabirim, alanları, her biri bir bölümü denetiminde depolanan Tarih ve saat bilgileri görüntüler içerir. Kullanıcı, belirli bir alanda dize içeriğini değiştirerek denetiminde depolanan bilgileri değiştirebilirsiniz. Kullanıcı alanı alan fare veya klavyeyi kullanarak taşıyabilirsiniz.

Tarih ve Saat seçici kontrol oluşturduğunuzda nesneye çeşitli stilleri uygulayarak özelleştirebilirsiniz. Bkz: Tarih ve Saat seçici kontrol stiller stilleri belirli tarih ve Saat seçici denetimi hakkında daha fazla bilgi için Platform sdk . dtp denetimin biçim stilleri kullanarak görüntülenme biçimini ayarlayabilirsiniz. Bu biçim stilleri açıklanan dtp görüntü biçimleri önceden Platform sdk.

Tarih ve Saat seçici kontrol de tebliğ ve açıklanan geri aramalar kullanır CDateTimeCtrl kullanarak Visual c++ programlama Kılavuzu.

# include lt;afxdtctl.h>

Sı&nıf üyeleri |nbsp; Temel sınıf | Hiyerarşi çizelgesi

Örneklerinbsp; mfc örnek CMNCTRL1

Ayrıca bkz: CMonthCalCtrl

Index