CDaoWorkspace::SetIsolateODBCTrans

void SetIsolateODBCTrans (bool bIsolateODBCTrans );
throw (CDaoException, CMemoryException);

Parametreleri

bIsolateODBCTrans

 odbc işlem yalıtma başlamak istiyorsanız doğru geçmektedir. odbc işlem yalıtma durdurmak istiyorsanız yanlış geçmek.

Açıklamalar

Çalışma alanı dao IsolateODBCTrans özelliği değerini ayarlamak için bu üye işlevini çağırın. Bazı durumlarda, aynı odbc veritabanı birden çok eşzamanlı işlem beklemede olması gerekebilir. Bunu yapmak için her işlem için ayrı bir çalışma alanı açmanız gerekir. Her çalışma alanı kendi veritabanına odbc bağlantısı olabilir, ancak bu sistem performansını düşürür. Hareket yalıtım normalde gerekli olmadığı için odbc bağlantıları çoklu workspace nesneleri aynı kullanıcı tarafından açıldığında varsayılan olarak paylaşılır.

Microsoft sql Server gibi bazı odbc sunucuları tek bir bağlantı üzerinde eşzamanlı işlemlere izin vermez. Böyle bir veritabanıyla bir defada birden fazla hareketi olması gerekiyorsa, bu dosyayı en kısa sürede IsolateODBCTrans özelliği doğru her çalışma alanında ayarlayın. Bu her çalışma için ayrı bir odbc bağlantısı zorlar.

Çalışma alanları hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao çalışma. Hareketler hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao çalışma: yönetme hareketlerini. dao ile odbc veri kaynakları ile çalışma hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao dış: dış veri kaynakları ile çalışma. Visual c++ programlama Kılavuzu tüm makaleleri vardır.

CDaoWorkspace ge&nel bakış |nbsp; Sınıf üyeleri | Hiyerarşi çizelgesi

Ayrıca bkz: CDaoWorkspace::GetIsolateODBCTrans

Index