CDaoWorkspace::GetLoginTimeout

statik kısa pascal GetLoginTimeout ();
throw (CDaoException, CMemoryException);

Dönüş değeri

Bir odbc veritabanına oturum açmaya çalıştığınızda, bir hata oluşmadan önce saniye sayısını.

Açıklamalar

Dao LoginTimeout özelliği geçerli değeri çalışma almak için bu üye işlevini çağırın. Bu değer, bir odbc veritabanına oturum açmaya çalıştığınızda, bir hata oluşmadan önce saniye sayısını temsil eder. Varsayılan LoginTimeout 20 saniyedir. LoginTimeout 0 olarak ayarlandığında, hiçbir zaman aşımı oluşur ve veri kaynağı ile iletişimi asmak.

Microsoft sql Server gibi bir odbc veritabanına oturum açmaya çalışırken bağlantı ağ hataları nedeniyle başarısız olabilir veya sunucu çalışmadığı için. Varsayılan 20 saniye bağlanmasını beklemek yerine, veritabanı altyapısı bir hata üretir önce bekleyeceği süreyi belirleyebilirsiniz. Örtülü bir dış sunucuda veritabanı üzerinde bir sorgu çalıştırma gibi farklı olayları bir dizi bir parçası olarak sunucuya oturum olur.

Çalışma alanları hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao çalışma. dao ile odbc veri kaynakları ile çalışma hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao dış: dış veri kaynakları ile çalışma. Her iki makaleler Visual c++ programlama Kılavuzuvardır. İlgili bilgiler için "LoginTimeout özelliği" dao Yardım konusuna bakın.

CDaoWorkspace ge&nel bakış |nbsp; Sınıf üyeleri | Hiyerarşi çizelgesi

Ayrıca bkz: CDaoWorkspace::SetLoginTimeout

Index