CDaoWorkspace::GetIsolateODBCTrans

Bool GetIsolateODBCTrans ();
throw (CDaoException, CMemoryException);

Dönüş değeri

Odbc hareketleri izole ise sıfır olmayan; Aksi halde 0.

Açıklamalar

Dao IsolateODBCTrans özelliği geçerli değeri çalışma almak için bu üye işlevini çağırın. Bazı durumlarda, aynı odbc veritabanı birden çok eşzamanlı işlem beklemede olması gerekebilir. Bunu yapmak için her işlem için ayrı bir çalışma alanı açmanız gerekir. Her çalışma alanı kendi veritabanına odbc bağlantısı olabilir, ancak bu sistem performansı yavaşlattığını unutmayın. Hareket yalıtım normalde gerekli olmadığı için odbc bağlantıları çoklu workspace nesneleri aynı kullanıcı tarafından açıldığında varsayılan olarak paylaşılır.

Microsoft sql Server gibi bazı odbc sunucuları tek bir bağlantı üzerinde eşzamanlı işlemlere izin vermez. Böyle bir veritabanıyla bir defada birden fazla hareketi olması gerekiyorsa, bu dosyayı en kısa sürede IsolateODBCTrans özelliği doğru her çalışma alanında ayarlayın. Bu her çalışma için ayrı bir odbc bağlantısı zorlar.

Çalışma alanları hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao çalışma. dao ile odbc veri kaynakları ile çalışma hakkında daha fazla bilgi için bkz: yazı dao dış: dış veri kaynakları ile çalışma. Her iki makaleler Visual c++ programlama Kılavuzuvardır. İlgili bilgiler için "IsolateODBCTrans özelliği" dao Yardım konusuna bakın.

CDaoWorkspace ge&nel bakış |nbsp; Sınıf üyeleri | Hiyerarşi çizelgesi

Ayrıca bkz: CDaoWorkspace::SetIsolateODBCTrans

Index