CAsyncSocket::ShutDown

boolKapatma (intgönderirnHow=);

Dönüş değeri

İşlev başarılı olursa sıfırdan farklı; Aksi halde 0 ve belirli bir hata kodu GetLastErrorçağırarak alınabilir. Üye işlev aşağıdaki hataları uygulama:

Parametreleri

nHow

İşlem türlerini açıklayan bayrak artık, aşağıdaki numaralandırılan değerleri kullanarak izin verilir:

Açıklamalar

Bu üye işlevini devre dışı bırakmak için gönderir/soket üzerindeki alan veya çağrı. Kapatma yuva her türlü alımı, iletim veya her ikisini de devre dışı bırakmak için kullanılır. NHow 0 ise, sonraki Tarih aldığı yuva izin verilmedi. Bu alt Protokolü katmanları etkilemez.

İletim Denetimi Protokolü (tcp) için tcp pencere değiştirilmez ve gelen veri-ecek var olmak pencere bitene kadar (ama kabul değil) kabul. Kullanıcı Datagram Protokolü (udp) için gelen veri birimlerini kabul ve sıraya. Hiçbir durumda bir ICMP hata paketi oluşturulur. NHow 1 ise, sonraki gönderir verilmez. İçin tcp soket, bir FIN gönderilecektir. NHow için 2 devre dışı bırakır hem gönderir ve yukarıda açıklandığı şekilde alır.

Not kapatma yuva kapatılmıyor ve prize takılı kaynakları kapatmak kadar serbest bırakılmaz. Bir uygulama, bir yuva o kapatıldı sonra yeniden edememek üzerinde güvenmemelisiniz. Özellikle, Windows Sockets uygulaması üzerinde böyle bir soket bağlantı kullanımını desteklemek için gerekli değildir.

CAsyncSocket genel bakış |nbsp; Sınıf üyeleri | Hiyerarşi çizelgesi

Ayrıca bkz: CAsyncSocket::Connect, CAsyncSocket::Create

Index